Armonikininkų eisena Pėsčiųjų bulvaru

Aukštaitijos armonikininkai

"Velnio tuzino" bandonininkai iš Tauragės

Legendinis kaimo muzikantas Antanas Baltmiškis

Armonikininkai iš Aukštaitijos

 

XI-sis Lietuvos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalis ANT RUBEŽIAUS vyko liepos 6-7-8 dienomis Šiauliuose. Pagrindinė festivalio scena stovėjo Pėsčiųjų take (Vilniaus g.). Kitos festivalio veiksmo vietos: Prisikėlimo aikštė, Pėsčiųjų takas, kur buvo muzikantų pasirodymų „salelės“ ir vyko tautodailės bei amatų mugė, muzikinio klubo „Juonė pastuogė“ vasaros kiemelis. Festivalį liepos 6d. vedė Loreta Sungailienė ir Stanislovas Kavaliauskas (LTV laida „Geras ūpas“), o liepos 7-8d. bendravo daugiametė festivalio vedėja Virginija Našlėnienė (Raseinių Magdelė). Mažojoje scenoje pokštavo aktorė Nomeda Bėčiūtė, o liaudiškus žaidimus su žiūrovais žaidė kietabarzdis Antanas Kontrimas iš Telšių. Festivalyje dalyvavo šauniausios kapelijos ir kapelos iš įvairiausių Lietuvos regionų bei pavieniai kaimo muzikantai:

 
1.      Kirdonių kaimo kapela GRIEŽBARŠKĖ (Biržų raj.)
2.      Užvenčio kaimo kapela VENTA (Kelmės raj.)
3.      ANTAZAVĖS kaimo kapela (Zarasų raj.)
4.      Liaudiška kapela KAZOKYNĖ (Elektrėnai)
5.   Žarėnų kultūros centro kaimiška kapela ŽARA (Telšių raj.)
6.      SALAKO liaudiška kapela (Zarasų raj.)
7.      Šiaulių aklųjų ir silpnaregių kultūros namų kapela ŠELMIAI (šiauliai)
8.      Nidos kultūros ir turizmo centro kaimo kapela JOLDIJA
9.      Kapelija LIPK ANT SIENŲ (Kaunas)
10.  Žemaičių folkloro kapela RATAA (Telšiai)
11.  Liaudiškos muzikos kapela PIVAŠIŪNAI (Alytaus raj.)
12.  Liaudiškos muzikos kapela BRYDĖ (Šiaulių raj.)
13.  Kapelija ŠEDUVOS BERNAI (Radviliškio raj.)
14.  Pavėžupio kaimo kapela MELDAI (Kelmės raj.)
15.  Radviliškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapela SENI PAŽĮSTAMI
17. Jungėnų kaimo kapela VĖL GEGUŽIO ŽIEDAI (Marijampolės raj.)
18. SADŪNŲ kaimo kapelija (Zarasų raj.)
19.  Kapelija MINGĖ (Klaipėda)
20. Šiaulių m.k.centro žemaičių folklore kapelija  AUDA (Šiauliai)
21.  Šiaulių m.kultūros centro kapelija-ansamblis TURAVA
22.  Kapelija MĖGUVA (Palanga)
23.  Birštono kultūros centro kapelija RASKILA (Birštonas)
24. Liaudiškos muzikos kapela PINAVIJA (Vilnius)
25. Kelmės kultūros centro kapela KELMYNĖ (Kelmė)
26. Kelmės miesto bendruomenės kapela SUKŪRYS
27. Tauragės rajono bandonininkų ansamblis VELNIO TUZINAS
28. Žemaičių jaunimo folkloro ansamblis VIRVYTĖ (Vilnius)
29. Modernaus folkloro grupė KITAVA (Šiauliai)
30.  Linksmos muzikikės ansamblis JONIS ir Šiaulių miesto pučiamųjų orkestras (vad.V.Stonkus) su projektu „Patrepsėkim klumpių polkas“

 

Kapelijos, kapelos bei pavieniai kaimo muzikantai varžėsi dėl organizatorių įsteigtų originalių prizų šiose nominacijose:
1.      Šauniausia festivalio kapelija
2.      Šauniausia festivalio stilizuota kapela
3.      Festivalio muzikantų muzikantas (pavienių kaimo muzikantų kategorijoje)
Šiomis nominacijomis buvo apdovanoti šauniausi kiekvienos dienos festivalio dalyviai, kurie parodė originaliausią programą.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Festivalio "Ant rubežiaus 2006" akimirkos