20. Lietuvas, Latvijas un Igaunija lauku muzikantu un kapelu festivāls ANT RUBEŽIAUS

Datums: 2017.g. 1., 2., 3. jūnijā
Vieta: Lietuva, Šauļi, Gājēju bulvāris (Vilniaus ielā). Festivāla Lielā skatuve novietota pie mākslas galerijas. Speciālās sēdvietas senioriem pretī skatuvei (ap 500 vietu)

Informācija tirgotājiem

Personu, kas vēlas tirgot  festivāla laikā, reģistrācija no 2017.g. 13. marta 
El. pasts:  zitamuge@gmail.com   Tālr. +370 614 19562 (Tirgošanas koordinatore Zita Mundiniene)
 
Tas ir tradicionālais tautiskas mūzikas festivāls, paredzēts plašai sabiedrības daļai – no ģimenēm, jaunatnes līdz senioriem. Festivālā piedalīties tiek aicinātas oriģinālās kapelas un stilizētās kapelas, tāpat individuālie lauku muzikanti no visiem Lietuvas reģioniem (Aukštaitija, Žemaitija, Suvalkija un Dzūkija), kuru koncerti ir paredzēti uz festivāla Lielās skatuves un improvizētās vietās Gājēju bulvārī (Vilniaus ielā). Festivālā piedalīsies nemazs pulks tautiskās mūzikas muzikantu izpildītāju no Latvijas – individuālie lauku muzikanti  un kapelas, kā arī viesi no Igaunijas.
 
Festivālā ikkatru dienu no plkst. 10.00 rītā līdz vakaram rekonstruētā Gājēju bulvārī trokšņos Lietuvas un Latvijas daiļamatnieku, amatnieku, kulinārijas mantojuma un tirgotāju gadatirgus. Plānojam, ka festivālā piedalīsies ap 40 kapelu, stilizēto kapelu un savādas folkloras kopas, individuālie lauku muzikanti.
 
Festivāla „Ant rubežiaus 2016“ programma
01. jūnijs plkst. 18.00 - 23.00
10.00. Daiļamatnieku, amatnieku, kulinārijas mantojuma un tirgotāju gadatirgus  Gājēju bulvārī (Vilniaus ielā).
18.00 - 23.00 Savāda folk kopu koncerti uz festivāla Lielās skatuves Gājēju bulvārī pie mākslas galerijas (Vilniaus ielā).
Liels festivāls aina tiek spēlēta: : KAIMO MUZIKANTAI (Šiauliai), PEČIUS GRIŪN (Gargždai), DZIGA (Rēzekne, Latvija), SALDUVĖ (Šiauliai), NEŠPĖTNI BERNAI (Panevėžys), SAULĖ (Šiauliai),  DAUMANTŲ MUZIKANTAI (Kėdainiai), KITAVA (Šiauliai).
22.00 – 02.00 Muzikantu sarīkojums kluba „Juone pastuoge” vasaras koncertu pagalmiņā.
 
02. jūnijs plkst. 16.00 - 23.00
10.00. Daiļamatnieku, amatnieku, kulinārijas mantojuma un tirgotāju gadatirgus  Gājēju bulvārī (Vilniaus ielā).
14.00 - 18.00 Kapelu un stilizēto kapelu improvizētas uzstāšanās dažādās Gājēju bulvāra vietās.
16.00 - 23.00 Kapelu un stilizēto kapelu koncerti uz festivāla Lielās skatuves Gājēju bulvārī pie mākslas galerijas (Vilniaus ielā). Liels festivāls aina tiek spēlēta: SĒĻU MUIŽAS MUZIKANTI (Sēļu pagasts, Mazsalacas novads, Latvija), MARTVEŽIAI (Klaipėdos raj.), JUNGTINIS MANDOLININKŲ ANSAMBLIS (Zarasai), DZIGA (Rēzekne, Latvija), MINGĖ (Klaipėda), SADŪNAI (Zarasų raj.) ir JONIS (Šiauliai) - bendras projektas, Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts (Estija, Piarnu), DUJA (Vilnius), ŠEDUVOS BERNAI (Radviliškio raj.), Heino Tartes ja Sõbrad (Estija, Pilva), VYDRAGA (Vilnius), GERI VAKARAI (Kaišiadorys), Post - folkloro grupė RIKŠI (Rēzekne, Latvija), JOLDIJA (Nida).                                       
19.00. Kolektīvu, kuri jau spēlēja uz lielās skatuves, vakarēšana kluba „Juonė pastuogė” vasaras pagalmiņā (ja kolektīvs nepiedalīsies tajā, lūdzam informēt organizētājus).
21.30–24.00. Festivāla muzikantu, viesu un organizētāju vakarēšana kluba „Juonė pastuogė” vasaras pagalmiņā. Spēlē tā, kā kurš prot...
 
03. jūnijs plkst. 12.00 - 23.00
10.00. Daiļamatnieku, amatnieku, kulinārijas mantojuma un tirgotāju gadatirgus  Gājēju bulvārī (Vilniaus ielā).
12.00 - 15.00 Bandoniju un ermoņiku mūzikas izpildītāju sacensības uz festivāla Lielās skatuves, kapelu ir kopu koncerti.
14.00 - 18.00 Kapelu, stilizēto kapelu ir individuālo lauku muzikantu improvizētas uzstāšanās dažādās vietās Gājēju bulvārī.
15.00 - 22.00 Kapelu un stilizēto kapelu koncerti uz festivāla Lielās skatuves Gājēju bulvārī pie mākslas galerijas (Vilniaus ielā). Liels festivāls aina tiek spēlēta: Individuālās mūziķi no Lietuvas un Latvijas, VYDRAGA (Vilnius), JUSTINO ARMONIKIERIAI (Kelmė), BANDONIJA PLIUS (Tauragė), JOLDIJA (Nida), ANTANO ARMONIKIERIAI (Jonava), Heino Tartes ja Sõbrad (Estija, Pilva), KRETINGOS ARMONIKIERIAI, MINGĖ (Klaipėda), VARĖNOS KRAŠTO MUZIKANTAI, Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts (Estija, Piarnu), KALNUJŲ ARMONIKIERIAI, Jungtinis PETERBURGO ARMONIKŲ ANSAMBLIS, GERI VAKARAI (Kaišiadorys), liaudies instrumentų ansamblis ZIEMEĻMALA (Limbaži, Latvija), KAUNO BANDONIJA (Kaunas), RŪVENAS AURE (Rūjiena, Latvija), ERŽVILKO BANDONIJA (Jurbarko raj.), SENOLIAI (Klaipėda), SANTAKA (Jurbarkas), MALTA (Rēzeknes novads, Maltas pagasts, Latvija), BIJOTAIČIAI (Šilalės raj.), MĖGUVA (Palanga), RATASAI (Panevėžio raj.).
16.30 – 17.00  Viņš spēlē Baltijas valstīs kopā ansambli.
17.00. Svētku uguņošanas festivāls
18.00. Kolektīvu, kuri jau spēlēja uz lielās skatuves, vakarēšana kluba „Juonė pastuogė” vasaras pagalmiņā (ja kolektīvs nepiedalīsies tajā, lūdzam informēt organizētājus).
21.00–24.00. Festivāla muzikantu, viesu un organizētāju vakarēšana kluba „Juonė pastuogė” vasaras pagalmiņā. Spēlē tā, kā kurš prot...
 
Koncertu vadītāji: Virginija Našlēniene (Magdele no Žemaitijas) un Antans Laurinkevičs (Untaņoks no Aukštaitijas), Rasa Graužinienė (Dėdienytė) un Vilma Mulevičiūtė – Sabaliauskienė (Agotėlė).
 
Festivāls koordinators no Latvijas Iveta Dukaļska (Tautas muzikantu biedrības vadītāja). Mob. +371 200 19452  E-pasts:  ivetadukalska@inbox.lv
 

Ant rubežiaus 2017 plakatas

 
 

Kapela DZIGA, Ant rubežiaus 2017

 

Tautas mūzikas instrumentu ansamblis ZIEMEĻMALA, Ant rubežiaus 2017

Kapela DZIGA (Latvija, Rēzekne). Vadītājs Dace Baltkāje

 
Tautas mūzikas instrumentu ansamblis ZIEMEĻMALA
(Latvija, Limbaži). Vadītājs Valters Reiznieks
     

Lauku kapela MALTA, Ant rubežiaus 2017

Lauku kapela MALTA (Rēzeknes novads, Maltas pagasts, Latvia). Vaditajs Normunds Štekels

     

SĒĻU MUIŽAS MUZIKANTI, Ant rubežiaus 2017

 

Post - folkloro grupė RIKŠI, Ant rubežiaus 2017

Tautas mūzikas kopa SĒĻU MUIŽAS MUZIKANTI (Sēļu pagasts, Mazsalacas novads, Latvija). Vadītāja Iveta Dukaļska

 
Postfolkloras grupa RIKŠI (Rēzekne – Rīga, Latvija).
Vadītājs Ēriks Zeps
     
Kapela  RŪVENAS AURE, Ant rubežiaus 2017

Kapela  RŪVENAS AURE (Rūjiena, Latvija). Vadītājs Valdis Meijers

Jānis Gipters

         
       
                  Irēna Znūteņa                                                       Aleksandrs Boginskis     Antons Savickis
         

Ant rubežiaus 2017. Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts

  Ant rubežiaus 2017. Rahvamuusikaansambel Heino Tartes ja Sõbrad
Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts (Igaunija, Pērnava)
Vadītājs  Mati Vürst
 
Rahvamuusikaansambel Heino Tartes ja Sõbrad (Estija, Pilva). 
Vadovas Heino Tartes
     

Ant rubežiaus 2017. Lietuvių folkloro ansamblis VYDRAGA

 

Ant rubežiaus 2017. Kaimo kapela ŠEDUVOS BERNAI

     
Lietuvių folkloro ansamblis VYDRAGA (Vilnius).
Vadovas Algirdas Klova 
 
Kaimo kapela ŠEDUVOS BERNAI (Radviliškio raj.).
Vadovas Gintaras Rutkauskas
     

Ant rubežiaus 2017. SADŪNAI

  Jonis, Ant rubežiaus 2017

Ansamblis JONIS (Šiauliai). Vadovas Pranciškus Trijonis

SADŪNŲ kapelija (Zarasų raj.). Vadovas Ramūnas Lisinskas
   
     

Ant rubežiaus 2017. Vilniaus miesto tradicinė kapela DUJA

  Ant rubežiaus 2017. Liaudiškos muzikos kapelija  GERI VAKARAI
Vilniaus miesto tradicinė kapela DUJA. Vadovas Arūnas Lunys  

Liaudiškos muzikos kapelija  GERI VAKARAI (Kaišiadorys). Vadovas Vilmantas Kratavičius

     
Ant rubežiaus 2017. Grupė DAUMANTŲ MUZIKANTAI
Grupė DAUMANTŲ MUZIKANTAI (Kėdainiai).
Vadovas Kęstutis Švilpauskas
 

Ant rubežiaus 2017. Kapelija MINGĖ

   

Kapelija MINGĖ (Klaipėda). Vadovas Rolandas Bučmys

     

Ant rubežiaus 2017. Tikros muzikos fabrikėlio muzikantai NEŠPĖTNI BERNAI

 

Ant rubežiaus 2017. Liaudiškos muzikos kapela RATASAI

Tikros muzikos fabrikėlio muzikantai NEŠPĖTNI BERNAI (Panevėžys). Vadovas Justinas Kanaporis

 
Panevėžio rajono Miežiškių seniūnijos kultūros centro
liaudiškos muzikos kapela RATASAI   (vadovas Raimondas Grikšelis)
     
Ant rubežiaus 2017. Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis SAULĖ  

Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis SAULĖ (Šiauliai)  
Liaudiškos muzikos kapela BIJOTAIČIAI (Šilalės raj.).
Kapelos vadovas Stasys Bugenis, kolektyvo vadovė Kristina Mizgirienė
     

Ant rubežiaus 2017. Kaimiškos muzikos ansamblis SENOLIAI

 

Ant rubežiaus 2017. Ansamblis KAUNO BANDONIJA

 
Kaimiškos muzikos ansamblis SENOLIAI (Klaipėda).
Vadovai Elena Šalkauskienė ir Jonas Petrauskas
 
 
Ansamblis KAUNO BANDONIJA (Kaunas).
Vadovai: Algirdas Kasperavičius, Vilius Marma
 
Ant rubežiaus 2017. Mandolininkų ansamblis iš Zarasų  

Kapela SANTAKA, Ant rubežiaus 2017

Mandolininkų ansamblis iš Zarasų (vadovas Gintaras Andrijauskas)

 
Jurbarko kultūros centro liaudiška kapela SANTAKA
(vadovas Petras Pajaujis) 

Ant rubežiaus 2017. Kapela MARTVEŽIAI

  Grupė PEČIUS GRIŪN, Ant rubežiaus 2017

Grupė PEČIUS GRIŪN (Gargždai). Vadovas Artūras Petruoka

Kapela MARTVEŽIAI (Klaipėdos kraštas). Vadovas Jonas Kavaliauskas    
     

Bandonija plius

 

Ant rubežiaus 2017. Kapelija KAIMO MUZIKANTAI

Kapelija BANDONIJA PLIUS (Tauragė). Vadovas Vytautas Krencius   Kapelija KAIMO MUZIKANTAI (Šiauliai). Vadovas Algirdas Dilinskis
     

Folkloro ansamblis SALDUVĖ, Ant rubežiaus 2017

 

Ant rubežiaus 2017. Jonavos armonikieriai

Šiaulių miesto  kultūros centro "Laiptų galerija" folkloro ansamblis SALDUVĖ. Vadovas Darius Daknys

 

Jonavos armonikieriai. Vadovas Antanas Kirvelevičius

     
Ant rubežiaus 2017. Lietuvos jungtinis peterburgų armonikų ansamblis   Žmogus orkestras A.Repšys

Lietuvos jungtinis peterburgų armonikų ansamblis

 

Žmogus orkestras Antanas Repšys (Telšiai)

     

Varėnos krašto muzikantai, Ant rubežiaus 2017

 

Varėnos krašto muzikantai – Stasys Junda, Danielius Taraila, Juozas Zubrickas
  Albinas Batavičius ir Ipolitas Petrošius (Vilnius)
Bandonininkas V.Krencius

Edmundas Širmulis (Vilnius)

 
Bandonininkas Vytautas Krencius (Tauragė)
https://www.youtube.com/watch?v=Qoc1zoKRqow
 

Mykolas Žalneravičius (Šiauliai)

Folkloro ansamblis MĖGUVA, Ant rubežiaus 2017

  Grupė KITAVA, Ant rubežiaus 2017

Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblio MĖGUVA kapela. Vadovė Diana Šeduikienė

 

Grupė KITAVA (Šiauliai). Vadovai Rasa ir Kęstutis Stoškai

     

Liaudiškos muzikos kapela JOLDIJA, Ant rubežiaus 2017

 

Kretingos armonikieriai, Ant rubežiaus 2017

Liaudiškos muzikos kapela JOLDIJA iš Nidos (vadovas Laurynas Vainutis)
 

Kretingos armonikieriai

     
Raseinių kultūros centro Kalnujuose armonikieriai, Ant rubežiaus 2017    
Raseinių kultūros centro Kalnujuose armonikieriai
(vadovė Zita Žemaitienė)