21. Lietuvas, Latvijas un Igaunijas lauku muzikantu un kapelu festivāls ANT RUBEŽIAUS

Datums: 2018.g. 31. maijs, 1., 2. jūnijā
Vieta: Lietuva, Šauļi, Gājēju bulvāris (Vilniaus ielā). Festivāla Lielā skatuve novietota pie mākslas galerijas Vilniaus ielā 245. Speciālās sēdvietas senioriem pretī skatuvei (600 vietas).
 
Personu, kas vēlas tirgot  festivāla laikā, reģistrācija no 2018.g. 13. marta 
El. pasts:  zitamuge@gmail.com   Tālr. +370 614 19562 (Tirgošanas koordinatore Zita Mundiniene)
 
Tas ir tradicionālais tautiskas mūzikas festivāls, paredzēts plašai sabiedrības daļai – no ģimenēm, jaunatnes līdz senioriem. Festivālā piedalīties tiek aicinātas oriģinālās kapelas un stilizētās kapelas, tāpat individuālie lauku muzikanti no visiem Lietuvas reģioniem (Aukštaitija, Žemaitija, Suvalkija un Dzūkija), kuru koncerti ir paredzēti uz festivāla Lielās skatuves un improvizētās vietās Gājēju bulvārī (Vilniaus ielā). Festivālā piedalīsies nemazs pulks tautiskās mūzikas muzikantu izpildītāju no Latvijas un no Igaunijas – individuālie lauku muzikanti  un kapelas.
Festivālā ikkatru dienu no plkst. 10.00 rītā līdz vakaram rekonstruētā Gājēju bulvārī trokšņos Lietuvas un Latvijas daiļamatnieku, amatnieku, kulinārijas mantojuma un tirgotāju gadatirgus. Plānojam, ka festivālā piedalīsies ap 45 kapelu un stilizēto kapelu, individuālie lauku muzikanti.

Festivāla "Ant rubežiaus 2018" programma

31. maijs
10.00. daiļamatnieku, amatnieku, kulinārijas mantojuma un tirgotāju gadatirgus Gājēju bulvārī (Vilniaus ielā).
17.00 – 22.00 folk kopu koncerti uz festivāla Lielās skatuves Gājēju bulvārī pie mākslas galerijas (Vilniaus ielā).
Spēlē: VENTA (Kelmės raj.), BOČIAI (Šiauliai), APYNĖLIS (Pasvalio raj.), JONIS (Šiauliai), SALDUVA (Šiaulių raj.), VIRVENTA (Mažeikiai),  JOVARAI (Marijampolė), KARČEMA (Šilutė), SAULĖ (Šiauliai).
 
01. jūnijs
10.00. daiļamatnieku, amatnieku, kulinārijas mantojuma un tirgotāju gadatirgus  Gājēju bulvārī (Vilniaus ielā).
15.00 - 18.00 improvizēti kapelu un bērnu folkloras ansambļu koncerti dažādās gājēju zvanu vietās un nelielā skatuvē pie Didzdvaras ģimnāzijas Vilniaus ielā 188.
14.00 – 22.00 folk kopu koncerti uz festivāla Lielās skatuves Gājēju bulvārī pie mākslas galerijas (Vilniaus ielā 245).
Spēlē: DAUGAILIŲ BERNIOKAI (Utenos raj.), TYTUVĖNŲ VAIKŲ KAPELA (Kelmės raj.), moksleivių ansamblis KOKLE (Latvija), Igauņu ģimenes kapela (Latvija), ČIR VIR VYRAI (Zarasai), MINGĖ (Klaipėda), NALŠIA (Vilnius), Rahvamuusikaansambel Heino Tartes ja Sõbrad (Estija), SUTARAS (Vilnius), The Piccolo Folk Group (Estija), RUMBAS KVARTETS (Latvija), DUCELE (Latvija),  armonikininkų klubas “Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts” (Estija), SADŪNAI (Zarasų raj.), SALDUVĖ (Šiauliai).
 
02. jūnijs
10.00. daiļamatnieku, amatnieku, kulinārijas mantojuma un tirgotāju gadatirgus  Gājēju bulvārī (Vilniaus ielā).
12.00 - 15.00 Bandoniju un ermoņiku mūzikas izpildītāju sacensības uz festivāla Lielās skatuves, kapelu ir kopu koncerti nelielā festivāla skatījumā. Kapelu, stilizēto kapelu ir individuālo lauku muzikantu improvizētas uzstāšanās dažādās vietās Gājēju bulvārī.
15.00 – 22.00 folk kopu koncerti uz festivāla Lielās skatuves Gājēju bulvārī pie mākslas galerijas (Vilniaus ielā 245).
Spēlē: “Tõmba Jüri” (Estija), PETERBURGO ARMONIKŲ JUNGTINIS ANSAMBLIS, Justino armonikieriai (Kelmė), pavieniai muzikantai, LABI, KA TĀ! (Latvija), merginų armonikininkių ansamblis (Estija), LIZUMA kapela (Latvija), BIJOTAIČIAI (Šilalės raj.), SMALVŲ kapela ir mandolininkai (Zarasų raj.), VYDRAGA (Vilnius), RASKILA (Panevėžys), LUOKĖS kapela (Telšių raj.), CINKELIS (Zarasų raj.), ERŽVILKO BANDONIJA (Jurbarko raj.), TALS’ TRIMIŠ (Latvija), JUOSTVINGĖ (Panevėžio raj.), NORAGAS (Širvintos), SANTAKA (Jurbarkas), GRĮŽOLĖ (Telšių raj.), ZYPLIŲ DVARO KAPELA (Šakių raj.),  DOMEIKAVOS SEKLYČIA (Kauno raj.),  ŪKININKAS (Kauno raj.), RATILAI (Vilnius).
 
Katru vakaru mūzikas klubs "Juonė Pastuogė" rīkos vakara mūzikas festivālus - improvizētus koncertus.
Koncertu vadītāji: Virginija Našlēniene (Magdele no Žemaitijas) un Antans Laurinkevičs (Untaņoks no Aukštaitijas), Rasa Graužinienė (Dėdienytė) un Vilma Mulevičiūtė – Sabaliauskienė (Agotėlė).
 
Festivāls koordinators no Latvijas Iveta Dukaļska (Tautas muzikantu biedrības vadītāja).  Mob. +371 200 19452 
E-pasts:  ivetadukalska@inbox.lv 
 
Ant rubežiaus 2018 plakatas
 

Plašāka informācija par festivāla mūziķiem un kapelām

     

Ducele

 

Rumbas Kvartets

Ekoloģiskās mūzikas grupa DUCELE (Latvija).
Ansambļa līderis Arnis Veisbārdis
 

RUMBAS KVARTETS (Latvija)

Piccolo Folk

 

Piccolo Folk (Pärnu, Igaunija) Vadovas Elmar Trink

 
Rahvamuusikaansambel Heino Tartes ja Sõbrad
(Igaunija, Pilva) Vadītājs Heino Tartes

Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts

 

Kapelija Tõmba-Jüri

Armonikininkų ansamblis “Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts” (Igaunija, Piarnu). Vadītājs  Mati Vürst

 

Kapelija Tõmba-Jüri (Igaunija). Vadītāja Esta Ruusmann

Igauņu ģimenes  kapelā

 

folkloras kopa KOKLE

Igauņu ģimenes  kapelā (Rēzeknes novads, Latvija).
Vadītāja Rasma Igaune 

 

Bērnu un jauniešu centra Rīgas Skolēnu pils folkloras kopa KOKLE (Rīga, Latvija) Vadītāja Dina Liepa

TALS’ TRIMIŠ

 

LABI, KA TĀ!

Tautas muzikanti TALS’ TRIMIŠ (Talsi, Latvija).
Vadītāja Lija Dunska
 

Limbažu kultūras nama kapela    LABI, KA TĀ! (Limbaži, Latvija).  Vadītāja Sandra Budeviča

Lizuma liaudiška kapela

Lizuma lauku kapela (Gulbenes novads, Latvija). Vadītājs Osvalds Drancāns

  Folkloro kapelija RATILAI
   

Folkloro grupė RATILAI (Vilnius, Lietuva)

     
Tautiška kapelija SUTARAS

Tautiška kapelija SUTARAS (Lietuva). Vadītājs Antanas Fokas

 

SADŪNŲ kapelija

   

SADŪNŲ kapelija Lietuva). Vadītājs Ramūnas Lisinskas

 

 

 

Folkloro ansamblis NALŠIA

 

Lietuvių folkloro ansamblis VYDRAGA

Kapela NALŠIOS MUZIKANTAI (Vilnius, Lietuva).
 Vadītāja Audronė Vakarinienė
 
Lietuvių folkloro ansamblis VYDRAGA (Vilnius, Lietuva).
Vadītājs Algirdas Klova
Kapelija MINGĖ   Folkloro ansamblis SALDUVĖ
Kapelija MINGĖ (Klaipėda, Lietuva). Vadītājs Rolandas Bučmys  
Šiaulių miesto  kultūros centro "Laiptų galerija" folkloro ansamblis SALDUVĖ (Šiauliai, Lietuva).  Vadītājs Darius Daknys
 

 

 

Kapela Ūkininkas

Aleksandro Stulginskio universiteto liaudiškos muzikos kapela ŪKININKAS  (Kauno raj., Lietuva).  Vadītājs Romualdas Sadzevičius

 

Kapela "Salduva"

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela SALDUVA (Lietuva)
 Vadītājs Algimantas Jonas Bartašius

 

 

 

Grupė KARČEMA

 

Bandonininkų ansamblis ERŽVILKO BANDONIJA

Grupė KARČEMA (Šilutė, Lietuva). Vadītājs Vygantas Stoškus

 
Bandonininkų ansamblis ERŽVILKO BANDONIJA
(Jurbako raj., Lietuva).  Vadītāja Gintarė Stirbienė
Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis SAULĖ   Ansamblis  "Šiaulių Bočiai"

Ansamblis  "Šiaulių Bočiai" (Šiauliai, Lietuva).  Vadītāja Gitana Svirplienė.

Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis SAULĖ (Šiauliai, Lietuva)  Vadītājs Darius Daknys
   
     

Liaudiškos muzikos grupė NORAGAS

 

Kapela  VIRVENTA

Liaudiškos muzikos grupė NORAGAS (Širvintos, Lietuva).
 Vadītāja Gintarė Jakštienė

 

Viekšnių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela  VIRVENTA (Lietuva). Vadītājs Rimantas Mikalauskas

Telšių rajono Degaičių kaimo kapela GRĮŽOLĖ

 

Liaudiškos muzikos kapela BIJOTAIČIAI

Telšių rajono Degaičių kaimo kapela GRĮŽOLĖ (Lietuva).
 Vadītājs Bronislovas Gaižauskas

 

Liaudiškos muzikos kapela BIJOTAIČIAI (Šilalės raj., Lietuva).
 Vadītājs Stasys Bugenis, Vadītāja Kristina Mizgirienė

Folkloro kapela ČIR VIR VYRAI

 

Jurbarko kultūros centro liaudiška kapela SANTAKA

Folkloro kapela ČIR VIR VYRAI (Zarasai, Lietuva).
 Vadītājs Gintaras Andrijauskas

 

Jurbarko kultūros centro liaudiška kapela SANTAKA (Lietuva).  Vadītājs Petras Pajaujis) 

Tytuvėnų kultūros centro Šedbarų  vaikų liaudiškos muzikos  kapela

Tytuvėnų kultūros centro Šedbarų  vaikų liaudiškos muzikos  kapela (Lietuva). Vadītājs Stasys Butkus

 

 Kapela CINKELIS

Tradicinės muzikos kapela CINKELIS (Zarasų raj., Lietuva).
 Vadītāja Diana Skvarčinskaitė

Kapela "Juostvingė"

 

Miežiškių kultūros centro Trakiškio padalinio liaudiškos muzikos kapela JUOSTVINGĖ  (Panevėžio raj., Lietuva).
Vadītāja Audronė Kirsnienė

 

Linksmos muzikos mėgėjų kapelija JOVARAI
(Marijampolė, Lietuva). Vadītājs Albinas Venclova

Smalvų kapela

 

Panevėžio folkloro ansamblis RASKILA

Smalvų kapela (Zarasų raj., Lietuva). Vadītāja Danutė Stunžienė

 

Panevėžio folkloro ansamblis RASKILA (Lietuva)
 Vadītāja Lina Vilienė

Apynėlis

 

Zyplių Dvaro kapela

Zyplių Dvaro kapela (Lietuva). Vadītājs  Remigijus Poderis

Pasvalio kultūros centro Mikoliškio skyriaus liaudiškos muzikos kapela APYNĖLIS (Lietuva). Vadītāja Rasa Andžiuvienė

 

 
DAUGAILIŲ BERNIOKAI  

Liaudiškos muzikos kapela VENTA

Liaudiškos muzikos kapela DAUGAILIŲ BERNIOKAI (Utenos rajonas, Lietuva). Vadītājs Petras Leleika

 
Liaudiškos muzikos kapela VENTA (Kelmės rajonas).
 Vadītājs Vitalijus Popovas
     

Lietuvos jungtinis peterburgų armonikų ansamblis

Lietuvos jungtinis peterburgų armonikų ansamblis
( Vadītājs Kęstutis Kuzmickas)
 

Justino armonikininkai

Justino armonikininkai iš Kelmės. Vadītājs Justinas Kasparas
     
Luokės kapela
Telšių rajono Luokės seniūnijos kaimo kapela.
 Vadītājs Algirdas Stankus